blog o gołębiach

Jak złapać gołębia potrzebującego pomocy?

Opublikowano 2020.12.15

Poniżej znajduje się kilka metod łapania gołębi potrzebujących naszej pomocy: chorych, rannych czy też hodowlanych (ozdobnych i pocztowych), które nie są w stanie przetrwać na wolności. Sposoby te można ze sobą łączyć, np. rzucić na ziemię jedzenie i zarzucić na gołębie siatkę, czy też zagonić gołębia w róg budynku i użyć podbieraka. Nie każdy ze sposobów będzie skuteczny w konkretnym przypadku, np. wątpliwe jest, że uda złapać się zdrowego, latającego gołębia po prostu podchodząc do niego i łapiąc go w ręce. Jeśli masz wątpliwości co do sposobu łapania gołębia, napisz na naszej grupie.

Im bardziej dziki, mniej oswojony z człowiek, zdrowszy i sprawniejszy jest gołąb, tym trudniej będzie nam go złapać. Pamiętajmy o tym, że im dłużej próbujemy łapać gołębia, tym bardziej nieufny w stosunku do nas się staje. Jednak nie poddawajmy się. Sposobów na złapanie potrzebującego naszej pomocy gołębia jest wiele, jeśli jeden okazał się nieskuteczny, przejdźmy do kolejnego, kombinujmy, łączmy ze sobą różne metody. Od tego zależy dobro zwierzęcia.

Wycieńczony i zaatakowany przez drapieżnika gołąb ozdobny został złapany i przeniesiony w bezpieczne miejsce (wewnątrz budynku).

Jak trzymać gołębia?

Ważne, aby trzymać gołębia tak, by obejmować swoimi dłońmi oba skrzydła gołębia. W ten sposób ptak nie ma możliwości trzepotania nimi.

Cofnij na główną stronę